Статті

Як навчитися кататись на роликах правильно?

Як навчитися кататися на роликах?

Як навчитися кататися на роликах: поради інструктора

Якщо ви вирішили урізноманітнити дозвілля екстримом і почати кататися на роликах, довіртеся порадам професійних інструкторів, як правильно вчитися.

Підготовка до катання на роликах

Майданчик. Тим, хто вперше став на ковзани, краще тренуватися в залі або на майданчику з рівною поверхнею, без натяку на ямки і горбки, оскільки новачки ще погано тримають рівновагу і не вміють гальмувати. Це може бути порожня заасфальтована парковка, алея парку, вулиця з перекритим автомобільним рухом або платний роллердром.

Інструктор. Щоб навчитися їздити на роликах швидко і правильно, можна найняти тренера, який навчить вас техніці катання і вкаже на помилки. Досвідчений інструктор: не тягне за руки, не обіймає, не штовхає в спину. Якщо тренера немає, на перше заняття краще відправлятися в компанії людини, яка зможе вас притримати.

Ролики. Купіть якісні ролики – існують спеціальні моделі для роллерів-початківців, вони більш комфортні, котяться плавно і дуже стійкі. Важливо правильно застебнути ковзани – до максимуму, щоб нога не бовталася, але при цьому кріплення не здавлювали ногу до болю. Щільно затягнуті ковзани стають продовженням ваших кінцівок, тому контролювати баланс простіше, м'язи навантажуються менше, до того ж, значно знижується ризик пошкодити стопу або гомілку.

Захист - не можна нехтувати у жодному випадку. Обов'язково купіть наколінники, налокітники і захисні рукавички на зап'ястя рук, щоб пом'якшити удар при падінні і убезпечити себе від подряпин.

Вже після написання цієї статті, мене запросили на телеканал в студію: розказати та показати на відео, як навчитися кататися на роликах? Час та знімальний майданчик були обмеженими, але частину важливого продемонстровано:

 

Правильна стійка роллера

Правильна стійка роллераСтаємо на ролики. Перше - не поспішайте, коли ви встаєте (вперше піднімаєтесь на ролики), друге - всі рухи на роликах повинні бути плавними. Нахиліть корпус вперед, коліна трохи зігнуті, при необхідності можна спиратися руками на стіну або яку-небудь стійку, м'язи ніг при цьому трохи напружені. Щоб стояти, потрібно просто поставити ноги паралельно на ширині плечей і все.

Нахил корпусу протягом всього катання повинен бути строго вперед, інакше не уникнути падінь. Руки тримаєте перед собою, погляд направлений вперед і вниз.

Положення ніг на ширині плечей, стопи або паралельно, або одна стопа дещо попереду іншої, носки трохи нарізно, при цьому п'яти не разом, а просто ближче. В такій позиції ви тримаєте під контролем центр тяжіння. Коліна «м'які», на трохи зігнутих ногах ви легко виконаєте будь-який маневр. Перевірте себе: якщо поза правильна, ковзани майже повністю закриті колінами.

Перші кроки на роликах: вправи

Ще до того, як виїхати на асфальт, рекомендується виконати декілька вправ, які допоможуть спортсмену відчути ролики і вловити рівновагу. Вправи потрібно проводити на безпечній поверхні, яка не дасть вашим ногам роз'їхатися в різні боки. Удома це може бути килим, а на вулиці – трава.

 1. Прийміть стійку роллера: ноги на ширині плечей, коліна трохи зігнуті, корпус спрямований вперед. Спробуйте нахилитися і доторкнутися руками до носків. Потім торкніться руками до підлоги кілька разів і, нарешті, повністю упріться долонями в землю, щоб подолати страх впасти.
 2. Перші кроки на роликах також виконуйте на траві (або килимі). Перевалюйтеся з ноги на ногу, переносячи вагу, походіть вперед, назад, убік. Кроки не повинні бути дуже широкими. Можете розвернутися, виконати невеликі, легкі стрибки.
 3. Наступний прийом – утримання балансу на одній нозі. Легенько тримаючись за якийсь предмет або людину, перенесіть вагу тіла на праву ногу і зафіксуйте корпус в такому стані. Стопа не повинна вигинатися і завалюватися, допускається легкий нахил на зовнішнє ребро ролика. Вільну ногу можна завести назад, убік, вперед, не втрачаючи стійкого положення. Повторіть вправу декілька разів, міняючи ноги.
 4. Знайдіть стійку опору для рук (поручні). Перенесіть баланс на один з роликів і прокотіться вперед-назад (3-4 рази) на опорній нозі, друга нога в повітрі. Виконайте те ж саме на другій нозі, повторіть вправу 5-7 разів на кожній нозі. Це допоможе вам звикнути до того, як потрібно тримати рівновагу на ролику при катанні.

Як поїхати на роликових ковзанах новачку?

Коли ви звикли до роликів і вже стоїте на них упевнено, пора переходити з газону чи килима на рівну поверхню.

 1. Декілька кругів можна проїхати в тандемі з інструктором або другом, лицем до лиця. Він повинен їхати задом, тримати (тягнути)вас за руки, а ви при цьому намагаєтесь зберігати початкове положення корпусу (нахил і трохи зігнуті коліна) і просто котитесь за ним, не піднімаючи ніг (ноги паралельно, на ширині плечей). Таку вправу краще робити від 3-х до 10-15-ти хвилин.
 2. В наступній вправі займаємо нашу роллерську стійку, ставимо ноги паралельно і, стоячи на місці (при необхідності можна за щось або за когось легенько притримуватися), переносимо вагу тіла з ноги на ногу (як ведмедик). Виконуємо вправу приблизно 10 разів для кожної ноги.
 3. Тепер прийшов час проїхатись на роликах самостійно. Займаємо роллерську стійку (нахил корпусу вперед, коліна трохи зігнуті,погляд вперед і вниз), ноги на ширині плечей, але носки трохи нарізно (при цьому п'яти не разом, просто відстань між носками більша, ніж між п'ятами). Переносимо вагу (перевалюємося, як ведмедик) з ноги на ногу і починаємо потихеньку їхати. В даному випадку відбувається прихований, легкий, непомітний поштовх убік. Все, я вас поздоровляю - ви поїхали!
 4. Якщо ви вже більш-менш упевнено переносите вагу з ноги на ногу та їдете, спробуйте наступне. Перенесіть вагу тіла на передню ногу, а другою відштовхніться трохи сильніше в бік, не заводячи її назад. Відчуйте, як ви ковзаєте на опорній нозі вперед і запам'ятаєте це відчуття: ви наче вдавлюєте опорну ногу в підлогу. Знову поставте ролики паралельно – і виконайте те ж саме, змінивши опорну ногу.
 5. Поволі чергуйте ноги, не роблячи сильних поштовхів, щоб не їхати дуже швидко. Якщо все ж таки набралася, як вам здається,завелика швидкість, ставте ноги паралельно на ширині плечей і просто котіться за інерцією (не відриваючи ніг від поверхні). Коли рух сповільнюється, необхідно кілька разів відштовхнутися для підтримки швидкості. Коли ви набрали швидкість, знову ставимо ноги паралельно, котимося одночасно на двох ногах, розслабляємося і отримуємо задоволення :)

З самого початку утримувати баланс на одній нозі буде складно. Але з часом ви звикнете і зможете збільшити відрізок часу між поштовхами, отримуючи задоволення від руху. Рекомендується робити в катанні паузи кожні 10-15 хвилин, щоб перевести подих. Після відпочинку кататися на роликах стає легше.

Вчимося падати правильно

Багато роллерів-новачків бояться падати, а тому їх рухи скуті – страх не дає тренуватися на повну силу. На початку навчання потренуйтеся правильно падати на роликах.

Зімітуйте падіння на місці: присядьте, нахиліть корпус вперед, торкніться землі – спочатку колінами, а потім руками. Пальці рук підведені вгору. Захист на колінах, ліктях і зап'ястях не дозволить отримати травму.

Спробуйте впасти в русі. Наберіть невелику швидкість, зробивши декілька поштовхів, згрупуйтеся за тим же принципом, як і при падінні на місці. Повторіть вправу декілька разів, щоб закріпити результат.

Якщо ж в катанні ви втратили рівновагу і хочете уникнути падіння, можна трохи присісти, нахилившись вперед, – таким чином, в приблизно 80% випадків ви проїдете декілька метрів і не впадете, в решті 20% випадків ви пом'якшите собі падіння.

Більш детально, як правильно падати на роликових ковзанах, розглянуто в іншій статті нашого сайту roliki-extrim.com.ua - як правильно падати на роликах?

Як повертати на роликах?

Способів повертати на роликах дуже багато, ми розглянемо два найпростіших: стоячи на місці та на середній або трохи вищій за середню швидкості.

 • Роллери-початківці можуть розвертатися або міняти напрям руху, просто зробивши декілька невеликих кроків, стоячи на місці.
 • До повороту на роликових ковзанах на швидкості готуйтеся заздалегідь. Швидкість руху повинна бути помірною, але й не маленькою. Виставіть трохи вперед зовнішню ногу (приблизно на півролика). Перенесіть центр тяжіння на зовнішню ногу, а корпус і плечі трохи розверніть у бік повороту. Таким чином, відбувається плавна зміна напряму, і ви продовжуєте їхати на роликах далі. Існує й інша схожа техніка цього повороту на швидкості, коли ви виставляєте внутрішню ногу трохи вперед, так теж можна повертати, але при цьому ви будете менш стійкі, і радіус повороту на однаковій швидкості вийде трохи більшим.

Як тормозити на роликах плугом?

Як гальмувати на роликах новачку?

Коли ви тільки стаєте на ролики, не вчіться відразу гальмувати, це складніше і не потрібно - оскільки ви ще не можете їхати. Вчитися гальмувати можна, коли ви вже більш-менш упевнено катаєтесь. Врахуйте нюанс, що на роликах неможливо різко зупинитися, у вас завжди буде гальмівний шлях, чим краще ви умітимете кататися, тим він ставатиме коротшим.

 • Отже, щоб зупинитися на роликових ковзанах новачку, достатньо перестати відштовхуватися – і котитися до повного уповільнення руху. На перших порах можна акуратно і обережно хапатися за стіну або поручні, щоб загальмувати. Якщо ви тренуєтеся на вулиці і не можете зупинитися, попрямуйте у бік газону, щоб він уповільнив рух коліс, але будьте обережні: ваша швидкість різко зменшиться в 3-5 разів, швидше за все, ви впадете, але падіння буде більш м'яким :)
 • Гальмувати на роликах можна за допомогою спеціально для цього призначеного гальма (подушечки гальмування). Черевик з гальмом виставте вперед приблизно на півролика і підніміть носок черевика вгору. Змістіть корпус вперед, присядьте трохи більше, ніж зазвичай, вагу перенесіть на ногу без гальма, щоб ноги не роз'їхалися. Врахуйте, що це не є найбільш зручний та ефективний спосіб, але хоч якийсь, і при цьому ви економите колеса (вони не стираються так сильно, як в наступних способах).
 • Складніший, але й більш стійкий та ефективний спосіб - це гальмування плугом (щось схоже, як на лижах). Ви розводите широко ноги, тиснете в п'яти і на внутрішню частину стопи, так проїжджаєте якусь відстань, направляєте носки всередину і ще сильніше тиснете в п'яти, в кінці починаєте тиснути на зовнішню частину стопи. Носки не повинні зіткнутися, все, - ви зупинилися!
 • Дещо складніший спосіб гальмування - це Т-стоп. Він також ефективніший за штатне гальмо, але не настільки, як плуг. Його перевага: він більш красивий і не потребує наявності широкої смуги для гальмування. Ви трохи присідаєте на одній нозі, нахиляєтеся вперед, переносите вагу тіла на дану ногу, іншу заводите назад і ставите поперек руху, при цьому нахиляєте внутрішню частину стопи ближче до асфальту, кут повинен бути приблизно від 20 до 45% градусів, але так щоб не чіплятися черевиком. Більш досвідчені ролери можуть в кінці доводити кут майже до 90%, - швидше зупинитесь, але новачкам зробити так буде дуже складно, оскільки чим вище ви піднімаєте ролик, тим ви менш стійкі (дивитись на фото нижче).
 • Далі йдуть вже слайди, їх сотні типів, вони дещо ефективніші, але стійкість роллера при цьому падає, більшість з них не рекомендується виконувати на великих швидкостях на спусках. Вчитися їх робити варто хоча б з середнім рівнем катання. Найпростіші - це Паверслайд і Соул.

Як тормозити на роликах Т-стоп

Катання на роликових ковзанах – не тільки цікаве, але й корисне проведення часу. Це спортивне захоплення допоможе розвинути витривалість і підтягнути фігуру. З кожним новим тренуванням навики катання удосконалюватимуться – і зовсім скоро ви навчитеся виконувати складніші елементи.


Відгуки (0)
Додати відгук

Залишити відгук
Будь ласка, виберіть розмір
ОТРИМАЙТЕ ЗНИЖКУ

Заповніть поля нижче і на Ваш емейл буде відправлений номер дисконтної карти, введіть його при оформленні замовлення в кошику і отримайте знижку 5%.

Знижка діє лише при оформленні замовлення через інтернет, з першої покупки. Якщо на якийсь товар вже є знижка, знижки не сумуються, але Ви отримаєте найбільш вигідну з них.

Отримати знижку
loader